23-06-2017 01:00
Tytuł: Mad Max 2017
Pentax MZS, Kodak Ektar, Tetenal Colortec
Komentarze
farfurnia
Zdjęcie bardzo mi się podoba, choć mi zupełni nie łączy się tytułem. Ani kolorystyka, ani maszyny. Może gdyby serią zdjęć uchwycić nastrój?
Za to uwielbiam exify na marginesach. To właściwie jedyne, czego brakuje Dynaxom7.
skpt
Ojej, chyba spowodowałem nieporozumienie nieprecyzyjnie się wyrażając. Krótko: Kadr i forma prezentacji mi się podoba. Bardzo podoba mi się, że aparat zapisuje informacje. Nie podoba mi się konieczność notowania, do której zmusza mnie mój aparat, nie posiadając takiej funkcji. Pozdrawiam.
wosk
Tak, pokazanie kadru z exifem to taka moja fanaberia. Ale pasuje do mego patrzenia na to zdjęcie - mocno kojarzy mi się ten widoczek z pierwszym Mad Maxem i taką trochę prymitywną, "analogową" techniką - mocne silniki, proste wyświetlacze... Wiem, że może to się nie podobać.
skpt
Abstrahując od samego zdjęcia, które mi się podoba (szczególnie "falstart" na dalszym planie), producent aparatu miał świetny pomysł z "tradycyjnym exifem". O ile robienie notatek przy zdjęciach krajobrazu nie jest wielkim problemem, o tyle przy fotografowaniu w większej grupie ludzi i silnie zmiennych warunkach jest dla mnie nieporozumieniem. Notatki odwracają uwagę od kadru, mimiki, sytuacyjności sceny i psują cały proces myślowy.
bonifacy
Mnie się kojarzy Załoga G albo Power Rangers...